Clash Of Clans Köyü Başka Cihaza Aktarma 615

Clash Of Clans oyununda köyünüzü başka bir cihaza aktarabilirsiniz. Oyun Google + ve Apple Game Center hesaplarına bağlı olduğu sürece, istediğiniz başka bir cihazda taşıma işlemi yapmadan da mevcut köyünüzü açabilirsiniz.

Köyümü başka bir cihaza nasıl aktarabilirim?

iOS-iOS Sistemler (iPhone, iPad, iPod Touch) arası aktarım:
Köyünün şuan açık olduğu cihazdaki Game Center hesabın ile ilişkilendirilmiş olduğundan emin olun. Daha sonra, köyünüzü aktarmak istediğin cihazdaki Game Center hesabına giriş yapın. Clash of Clans oyununu başlattıktan sonra, eski köyünün yüklenmesi bildirilecektir.

Android cihazdan Android cihaza aktarım:
Öncelikle ana cihazınızda köyünüzü bir Google+ hesabına bağlamanız gerekmektedir. Daha sonra bu aynı hesabı, yeni cihazın Ayarlarına eklemelisiniz. (Kullanıcılar > Yeni kullanıcı ekle). Sonrasında Clash of Clans oyununu başlatın, Google+ ile giriş yap bölümüne dokun ve e-posta adresini seçin. Karşınıza aktarımı onaylayan bir açılır mesajı gelecektir.

Farklı Cihazlarda Aktarım (IOS – Android ya da Android – IOS):
Her iki cihazınızda da oyun yüklü olsun. Oyun içinde bulunan ayarlar bölümünden “Bir cihazı bağla” seçeneğine basın. İki cihazı da elinin altında bulundur, oyunu iki cihaza da yüklediğinden emin ol, ikisinde de “Bir cihaz bağla” seçeneğine dokunun.

bir-cihazi-bagla

Bu aşamadan sonra karşınıza gelecek talimatları lütfen dikkatlice okuyunuz.

Başkasından Hesap Satın Aldım, Güvenliği Nasıl Sağlayabilirim?

Öncelikle hesap satışının oyunun, yapımcısı olan SC tarafından yasaklandığını bilmelisiniz. Buna rağmen hesap satın almayı düşünüyorsanız, bunun tamamen karşılıklı güven duygusu ile yapılabileceğini unutmayın!

Yapmanız gerekenler:

 • Olabildiğince kullanıcıyla yüz yüze alışveriş yapın.
 • Oyunun bağlı olduğu mail adresi ve şifresini de size devretmesini isteyin.
 • IOS > Android ya da tam tersi Android > IOS  köy aktarması yapılacaksa, kod kullanarak aktarma işleminizi yapın.
 • Satışı yapanın mail hesabına girdikten sonra;  Mailin şifre bilgilerini, güvenlik sorularını, ikinci mail adresini ve varsa, cep telefonu bilgilerini hemen değiştirin. O mail hesabı ve hesap kurtarma bilgileri tamamen size özel olsun.
 • Mail adresinin şifresini değiştirdikten sonra satışı yapan kişinin cihazından oyunun köy bağlantısını kesin. (Google bağlantısı kesilecek ya da Game Center hesabından çıkış yapılacak)
 • Satıcının başka bir köyü varsa, kendi cihazından o köyüne bağlanmasını isteyin ve bu şekilde satın aldığınız köyün satıcı cihazının ön belleğinden silinmesini sağlayın. (Satıcıda başka köy olmayabilir. Önceden konuşarak bilgi alın.)
 • Satıcının başka köyü yoksa, kendinize satış gününden önce önemsiz bir mail hesabı açın. Farklı bir cihaz üzerinden bu hesabınıza yeni bir köy bağlayın ve satıcının cihazından bu yeni hesabı kullanarak eski köyün cache belleğinin silinmesini sağlayın. Kendi cihazınızda bir clash of clans hesabı varsa ve mail hesabınıza bağlı olduğundan eminseniz, yeni köy açma işlemini kendi cihazınız üzerinden de yapabilirsiniz. ***

Buraya kadar  yazılanlar köy satışı ile ilgili standart güvenlik işlemlerinizdir.

Şimdi lütfen, aşağıdaki güvenlik uyarılarını dikkatlice okuyun!

Mail adresi ve şifreye sahip olmanız oyuna tam hakim olmanızı sağlamaz.

Çünkü oyunda ilk oturum açtığınız anda tüm köy bilgileri kullanılan cihazın cache memory sisteminde saklanır.
Siz mail şifresini değiştirseniz de, oyunu satıcının cihazından silseniz de satıcı kişi, oyunu cihazına tekrar yükleyip açtığında eski köyüne bağlanabilir.

Bu cache belleği silmek çoğu zaman işe yaramamaktadır. Eğer siz başka birinin cihazında oturum açtıysanız bunun çözümü oldukça basittir.
Siz köy bağlantınızı kestikten sonra, hesaplardan (Android için) mail adresinizi kaldırın ve cihaz sahibinin kendi köyüne Google Play veya Game Center ile bağlanmasını sağlayın.
Bunu yaptığınız anda cache memory (ön bellek) içerisine cihaz sahibinin köyü kayıt edilir ve sizin köyünüz cache memory üzerinden silinir.

Başkasından hesap satın aldığınız durumlarda bu olayı kontrol etmenize imkan yoktur. Çünkü oyun birden fazla cihazda hatta Bluestacks üzerinde bile cache memory ile kayıtlı olabilir.
Oyunu satan kişi cihazından sizin yanınızda oyundan çıkış yapsa bile, diğer cihazlarında bir kere bile oturum açmış olsa, istediği zaman oyuna bağlanabilir, sizi oyundan düşürebilir. ***

Aslında bununda bir çözümü var!
Köyüme bir başkası bağlanıyor diye SC destek birimine oyun içinden mesaj gönderebilirsiniz. Buna karşılık size bazı güvenlik soruları sorulacaktır. Bu soruların cevaplarını bilmiyorsanız, size herhangi bir yardımları dokunmayacaktır. Soruları doğru cevaplarsanız, köyünüz yaklaşık 1 hafta kadar kilitlenecek ve oyuna bağlanamayacaksınız. Bu süre sonunda hesabınıza yeni bir cache kodu atanacağından tüm cihazlardaki oturumlarınız otomatik olarak sonlandırılacak, köye sadece mail adresi ve şifresini bilenler bağlanabilecektir.

Yukarıda anlattığım cache özelliği değişmeyeceği için başkalarının cihazlarında oturum açarsanız, köyün o cihazın cache belleğine tekrar kayıt olacağını unutmayınız!

615 thoughts on “Clash Of Clans Köyü Başka Cihaza Aktarma

 1. Yanıtla Bilal Nis 30,2018 13:13

  Merhabalar
  Benim Android ve İOS ta farklı iki hesabım var. Android tekini İOS a aktarmak istiyorum. Fakat aktarma olursa İOS taki hesabıma ne olucağını merak etmekteyim
  Cevaplarsanız memnun olurum 🙂

 2. Yanıtla merve Mar 30,2018 17:55

  Merhaba köyüm de başka bir cihaza aktar diye bir yazı yok ayarlar kısmında. ı phone 4 ve game center girişli. Android tele aktarmaya çalışıyorum o telde de başka bir cihaza bağla yazmıyor. Aktarımı nasıl gerçekleştireceğim?

 3. Yanıtla Egehan Mar 19,2018 14:38

  Merhabalar,

  Ben androidden İosa geçiş sağladım ama hesabımı bir türlü aktaramadım.
  Clasha girdiğim zaman ayarlada sadece supercell ve facebook çıkıyor.
  Hesap değiştir / Cihazlar diye seçenekler yok.
  Yardım ve destek lütfen Clashı bırakmaya ramak kaldı :S

 4. Yanıtla Ozhan Mar 1,2018 13:31

  android telefon aldım apple telefondaki 146 lvl koyumu bir turlu aktaramıyorum çünkü google play adresi unuuttum spercell le aktarma yapablrmym

 5. Yanıtla İbrahim Ara 31,2017 18:04

  Mrblar köyüm gmaille açıldı androidde kullandım sonra ıphone cihaz aldım sıfırdan kurdum gmaille köyüm açıldı fakat başka ıphone cihaza geçiremedim yardımcı olur musunuz?

  • Yanıtla Osman Oca 1,2018 17:46

   Önceki iphone cihazında hangi mail adresini kullandıysan, yeni iphone cihazında da aynı mail adresini kullanacaksın.

 6. Yanıtla Hüseyin Ara 25,2017 17:02

  Merhaba ben hesabımı androidten iosa aktarmak istiyorum ama kod yanlıs diyor napmalıyım?

 7. Yanıtla Fatih Ara 24,2017 13:57

  Merhaba Hocam,

  Hesabım yaklaşık 5 yıllık bir hesap en az 3 senedir oynamıyorum. Bu süreçte hesap androidden açıldı, iosa aktarıldı, androide aktarıldı. Şu an eski telefonumda androidde giriş yapabiliyorum. Ama yeni ıphone telefonuma aktarmak istediğimde daha önce aktarılmış bir kez aktarılabilir gibi bir uyarı alıyorum. Problemi nasıl giderebilirim. Yardımcı olur musunuz? Yeni bir gmail hesabıyla eşleştirip aktarın demişsiniz daha önce bu benim problemim içinde geçerli olur mu? teşekkürler.

 8. Yanıtla Mehmetylmz Ara 22,2017 21:17

  Eski hesabımı daha önce başka bir ios telefonda bağlaymıştım şimdi o telefon bozuldu yeni telefonda hesabı nasıl bağlicam bana bir çare bul başkan

 9. Yanıtla murat karakaya Ara 16,2017 18:11

  mrb osman bey cook onemli..anroid cihazdan ios cihaza aktarma yapicam fakat sifreyi unuttum..bidaha sifre vermiyo nasi yukleyebilirim iosa

 10. Yanıtla Gm Ara 11,2017 19:15

  abi ben ios dan android e hesap aktarcam iosda bu eski hesap diyorum başka cihaza bağlan diyorum bu hesap zaten bağlı diyor napmam lazım

 11. Yanıtla Mert kapar Ara 7,2017 17:00

  Kardeş öncelikle kolay gelsin benim iPhone da game center a bağlı köyüm var hesap transferi yapacaktım ancak telefon bozuldu android cihaza transfer yapıcaktım şimdi iPhone yaptırmadan nasıl bağlanabilirim

  • Yanıtla Osman Ara 10,2017 12:32

   Bir iphone telefon ya da tablet bulup, game center girişi yapıp aktarma işlemini başlatabilirsin.
   işin bitince ios cihazın game center’ından çıkış yapmayı ve o cihazdan oyunu silmeyi unutma!

 12. Yanıtla Smy Ara 3,2017 23:55

  Merhaba. Benim iOSta bir köyüm vardı fakat artık onunla oynamak istemiyorum. Ben de android bi telefondan Yen’i köy kurup cihazı bağla yöntemiyle köyü telefonuma aktarıp öyle oynayacaktım fakat köyün ilerleme kaydetmiş olduğu için üstüne yazılamaz dedi. Ben sıfırdan oynamak istiyorum kendi telefonumdan fakat hiç bir sonuç elde edemedim. Köy Zaten sıfırlanmıyor. Lütfen yardım edebilir misiniz

  • Yanıtla Osman Ara 10,2017 12:41

   Yeni bir mail adresi alacaksın ve IOS cihazının Game Center hesabına yeni aldığın mail adresinle giriş yapacaksın. Daha sonra Android > IOS eşleştirme yapabilirsin.

 13. Yanıtla mehmey Kas 24,2017 18:21

  merhaba benim iphone 4s vardi daha once yaklasik 3 yil. once baska bir telefona. aktarim. gercwklestirdim fakat suan yeni aldığın m htc ye clash of. clan hesabimi. iphone dan htc ye katarmak istiyorum fakat baska bir hsaba aktarildigi icin once yapamiyorum tekrar bir kere yapilabilir diyor baska yolu yokmu suan iphone dan htc ye aktarmanin?
  teşekkürler

  • Yanıtla Osman Ara 1,2017 23:51

   Hesaplar mail adreslerine aktarılıyor. Daha önce Android hesabında hangi mail adresini kullandıysan, yeni Android telefonunda da aynı mail adresi ile köyüne erişim sağlayabilirsin.

 14. Yanıtla Hamit Kas 16,2017 23:53

  Sa osman bey ben gmail ime erişemiyorum bundan dolayı köyümü o gmailden başka bir gmail e aktarmak istiyorum bu mümkün mü acaba

 15. Yanıtla Ahmet Kas 9,2017 08:05

  Merhabalar benim köyüm bir apple cihazdaydi cihaz bozuldu bizde attık daha önce 1 kere başka ir cihaza aktarmıştım şimdi be yapmalıyım lütfen yardım edin

 16. Yanıtla Filiz Eyl 15,2017 15:30

  İos dan Androide oyunu taşımak için game centere bağlı olması oyun ama bağlı değil ve şifreyi bilmiyorum acil başka yolu yokmu

  • Yanıtla Osman Eyl 17,2017 14:39

   Bağlı olmayan bir oyunu taşıyamazsın. Önce oyunu bağlaman gerekiyor.
   “Oyun bağlı değil ve şifreyi bilmiyorum” birbiri ile örtüşmeyen cümleler.

 17. Yanıtla Oguz Eyl 11,2017 01:01

  Ben köyümü satmak istiyorum.(Ama alıcı ile farklı illerdeyiz.)
  Oda bana güvenebilmek için hesabın mail ve şifresini istiyor.Eğer bi sorun çıkarsa değiştirebileceğimi söylüyor.Yada cihaz aktarımıyla aktarmamı istiyor.Eğer bunları yaparsam parayı vereceğini söylüyor.
  Şimdi benim sorum şu ben maili yada aktarım kodunu verdim diyelim ve karşı taraf parayı vermedi diyelim.Ben köyü karşı taraftan koruya bilirmiyim? Birdaha girmesine engel olabilirmiyim ?
  Eğer böyle bi imkan varsa köye girmesini sağlarım,parayı verirse köy onun olur.Vermezsede köyümü ondan kurtarırım.
  Cevabın çok önemli

  • Yanıtla Osman Eyl 17,2017 15:07

   Yukarıda güvenlik ile ilgili önemli noktalara zaten değindik.
   Oyunda hiç bir zaman alıcı ve ya satıcı güvenliği %100 sağlanamaz!
   Sc hesap satışlarını yasakladığı için bu konuda da herhangi bir çalışma yapmayacaktır.
   Hesap satışları tamamen iki taraflı güvene dayalı olarak yapılabilir. Tanımadığınız insanlarla bu alışverişi yapmak her (iki taraf içinde) yüksek derece risk içerir.
   Güvenlik çekincelerini bildiğimiz için bu konuda sizlere maalesef hiç bir tavsiyemiz olamayacaktır.

 18. Yanıtla Ömer Eyl 6,2017 12:25

  Merhaba, ben eski bir ios cihazı üzerinden oynuyordum ve oğlum kendi iPad ini bana verdi. Köyümü bu iPade aktarmak istiyorum fakat zaten o iPadde zaten bir köy kurmuş ve kendi game center hesabıyla girip köyünü yüklemiş. Ben kendi game center hesabıma girsem de benim köyüm bağlanmıyor. Bunu bağlamanın bir yolu var mıdır ? Teşekkürler

  • Yanıtla Osman Eyl 10,2017 16:59

   Önceden o cihazdan taş satın alma işlemi yapıldıysa böyle bir hata olabilir. Cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürün.
   Oyunu tekrar kurun ve kendi köyünüzün bilgileri ile game center’da oturum açın.

 19. Yanıtla Yahya Eyl 5,2017 17:13

  Abi ya ben bir arkadasima koyum verdim geri almak istiyorum onun cihazi ios ama bir koyu aktarip geri alma nasil olabilir

 20. Yanıtla nur Eyl 4,2017 15:50

  İyi günler İOS hesabımdaki köyümü android bir tablet üzerinden açmak istiyorum eski yeni cihaz muhabbeti ile yaptığım zaman ikisinide aynı anda kullanabilirmiyim?

 21. Yanıtla Hasan Ağu 28,2017 01:41

  Osman bey simdi ben hesap satarken kandirildim.Sonra hesabin sifresini v.s. herseyini degistirdim.fakat onun cihazinda kayitli duruyo hâlâ ve benim coc hesabimin icinden geciyor.cihazini kaldiramiyorum.YARDIM EDIN (sifremi fln degistirdim)Allah rizasi icin yardim edin

  • Yanıtla Osman Ağu 30,2017 20:46

   Öncelikle geçmiş olsun…
   Karşıdaki kişi cihazında başka bir köy açmadığı sürece senin köyün açılmaya devam eder.
   Köyün ile ilgili tüm güvenlik bilgilerine sahipsen, coc destek masası ile iletişime geçip “Mail adresinin çalındığını, hesabı kurtarıp, şifresini değiştirdiğini ama şuan köyüne yetkisi olmayan başka bir cihazdan bağlanıldığını” belirt.
   Sakın köy alım satımı ile ilgili bir şey belirtme!
   Tarafına gerekli güvenlik sorgusu yapıldıktan sonra köyüne erişim (sen de dahil) bir süreliğine engellenecektir. Bu sırada köyün tüm cihazlardan silinecektir.
   Daha sonra köyü sadece, köyün bağlı olduğu mail şifresini bilenler geri getirebilecektir.

 22. Yanıtla Ahmet Ağu 27,2017 20:16

  Ben androidden inşa geçirmek istiyorum hesabı köyün üstüne yazılamaz diyor ne yapmalıyım?

 23. Yanıtla rustu Ağu 9,2017 21:47

  Merhabalar, ben hesap satın almıştım. aldığım kişi iostan oynuyordu ben androide bağladım, şimdi telefonu apple a çevirdim ve tekrardan hesap baglamak istedigimde, ”zaten bağlısınız…” gibi bi yazı alıyorum. Benim apple da bu hesaba ulaşmam için satın aldığım kişinin bana satmadan önce kullandıgı icloudu ile mi girmem lazım? ben anlamadım mevzuyu lütfen yardımcı olun. selametle

  • Yanıtla Osman Ağu 19,2017 15:46

   Oyunu satın aldığın kişi Game Center hesabına hangi mail adresi ve şifresi ile bağlıysa ancak o bilgiler ile IOS cihazda köyüne bağlanabilirsin.

 24. Yanıtla Serhat Ağu 6,2017 18:20

  Merhaba Osman bey,
  İos tan ios a coc köyü satın alacağım köyün tamamen bana ait olması için oyun ayarlarından kod ilemi yapmam gerekiyor satıcı böyle söylüyor yoksa benim düşüncem satıcının tüm apple kimliği bilgilerini kendime alıp değiştirip satıcının cihazınada komple sıfırlama işlemi yapmam dahamı sağlıklı olur sence şimdiden teşekkür ediyorum.

 25. Yanıtla ahmet Tem 29,2017 12:25

  Şimdi android cihazımda oynadığım boom beach i kod yaratarak İos cihaza taşıyacağız. Yani satacağım.Ancak bu taşıma sonrası androidde boom beach sıfırlanacak mı ? Yani 63 lv sa yeniden başlamış olacak.Bundan emin değiliz. Ayrıca android de istenildiği zaman oyuna girilebilir mi? Yani ios a taşıyan kişi mağdur olur mu ? Alıcı sen tekrar girmeyeceğini nereden bileyim diyor..

  • Yanıtla Osman Ağu 4,2017 22:36

   Alıcı doğru söylüyor. Mail adresini de karşı tarafa teslim etmelisin ve kendi cihazında yeni bir boom beach açıp, farklı bir mail ile bağlamalısın ki,bir nebze olsun güvenilirlik oluşsun.

 26. Yanıtla Ayaz Aydın Tem 13,2017 00:20

  Android Cihazdan İOS Cihaza Geçmek İstedim ve Yen’i telefon aldım İPhone 6S aldım androidden taşıma İçin androidden girdim bu eski cihaz diye tıkladım fakat hata verdi dedi Bu Eylemi Zaten Bir kere Gerçekleştirdin Diğer Şekilde Nasıl Yükleyebilirlm İphoneye Lütfen Yardımcı olun transfer olmuyor şifreyi girerek açamaz mıyım ?

  • Yanıtla Osman Tem 14,2017 23:23

   Dha önce hesabın ios cihazına taşınmış.
   Hangi mail adresine taşındıysa o mail adresi ile ios cihazında oturum açmalısın.

 27. Yanıtla Vefa May 14,2017 19:16

  Osman Kardeşim Ben Bi Köy Satın Aldım . Köyü Başka Bir Game Center e Kaydetmek İstiyorum Ama Olmuyor. Nasıl Yapabilirim ? Ha Böyle Birşey Olmuyorsa Ne Yapmam Lazım Köyümün Güvenliğe Alınması İçin ?

 28. Yanıtla zeynep Nis 30,2017 22:57

  benim ios vardı kırıldı androide geçtim fakat köye giremiyorum ne yapmam lazımmm?????

  • Yanıtla Osman May 6,2017 17:26

   Başka bir ios cihaz bulup, hesabına giriş yap. Sonra köyünü Android cihazına aktar.

   • Yanıtla zeynep May 10,2017 15:16

    onu denedim fakat arkadaşımın telefonunda giriş yapamadım. yanlış diyor.. arkadaşıma dediklerimin aynısını giriyorum internetten soğru giriyor.. acaba eski telefonumda açıkken bozulduğu için mi girmiyor?

 29. Yanıtla ertugrul Nis 26,2017 00:24

  ben androidden ios a aktarım yapcam ama iosda kod gecersiz yazıyor ama kod dogru girilmiş eminim nasıl yapabilirim

 30. Yanıtla Mehmet Nis 18,2017 21:17

  Merhaba, benim android üzerinde bir hesabım vardı. Yeni ios sistemli bir cihaz aldım ve geçmişte kullandığım bir icloud hesabım vardı şu anda o hesap hem gamecenter a bağlı hemde app storeda bağlı.bu hesap üzerinden oyunu indirdim baştaki eğitim bitti, sanırım daha önce bu icloud hesabı üzerinden başka bir köy açmışım ve onu ilerlet dedim. Bu köyü şu anda kullanmak istemiyorum asıl istediğim gmail e kayıtlı olan. Telefonu sıfırlayıp, yeni bir hesap ile mi kurup bu şekildemi devam etmem gerekiyor? Teşekkürler

  • Yanıtla Osman Nis 23,2017 13:02

   IOS cihazından oyunu sileceksin. Yeni bir email adresi alacaksın ve IOS game center hesabında yeni mail adresinle oturum açacaksın.
   Oyunu IOS cihazına yükleyeceksin ve aynın anda Android bir cihazdan ya da emülatör üzerinden gmail adresine kayıtlı köyünü açacaksın ve Android > IOS taşıma işlemlerini başlatacaksın.

 31. Yanıtla Nurullah Nis 12,2017 19:46

  Androidten Iphone ye bağlattım geri almaya çalıştığımda söylediği mesaj saten baglandınız yazıyor başja nasıl Iphone den Androidte nasıl aktarabilirim

  • Yanıtla Osman Nis 23,2017 13:10

   Aktarma olayını herkes yanlış anlıyor. Aslında aktarma değil, eşleştirme yapıyorsunuz.
   Yani şuan sen hem IOS hem de Adroid cihazda oyunu oynayabilirsin.
   Android cihazında köyünün bağlı olduğu mail adresi ile oturum açman yeterlidir.

 32. Yanıtla gökhan Nis 11,2017 12:27

  merhaba,
  android hesaplı oyunu online site üzerinden aldım.
  bugün oyun sırasında başka bir cihaz baglandı diye oyunu kapattı.
  email adresi değiştirmek için başvuruda bulundum lakin güvenlik bilgilerihepsini bilmiyorum.
  gmail ile ilgili tüm bilgileri güncelledim ve kendime özgü ayarları yaptım.
  alternatif olarak ne yapabilirim.

  oyun ve gmail hesabımda rahatlıkla erişebiliyorum şuan için, ama ilerde değiştirebilirler mi.

  • Yanıtla Osman Nis 15,2017 14:40

   Yukarıda güvenlik ile ilgili uzun bir yazı var. Orada belirttiğimiz gibi köy satışlarında her zaman risk vardır.
   Köye %100 sahip olamazsınız.

 33. Yanıtla metin Nis 8,2017 11:24

  kardeşim ben androidden iosa taşıdım. şimdi pc den oynamak istedim. gmaili yazdım bluestack e. ama sıfırdan köy geldi ve sol üstteki “zaten bi hesabın varsa” giriş yap butonuna tıkladım giriş yaptım. yeni açılan köy artık o gmaile baglandı. eski hesabım gelmiyor. ama eskı hesap hala telefonumda açık. game centerada baglı oldugu için. benım sorunum yanı baska ios cıhazlarda oturum açabiliyorum çünkü gmae centerle giris yaptıgım için. ama pc den açamıyorum çünkü game center yerine gmail istedigi icin. gmailde yenı açılan köy ile baglantılı oldu ben napcam smdi

  • Yanıtla Osman Nis 23,2017 13:25

   Android’ten IOS’ taşıma yaptığın gmail adresi ile Android cihazlarda köyünü açabilirsin.
   Açılmıyorsa, destek ekibi ile iletişim kurman gerekecektir.

 34. Yanıtla Yasin Nis 7,2017 20:12

  Merhaba IOS’tan IOS’a aktarım yapıcaz. Hem eski teldeki hem yeni teldeki 2 köyü tek IOS’ta kullanmamız mümkün mü? Yani arkadaştan köyü şifre yoluyla alırsam, kendi köyüm gider mi?

  • Yanıtla Osman Nis 23,2017 13:27

   IOS > IOS aktarımı diye bir şey yok. IOS game center’da hangi köyün mail adresi ile oturum açarsanız o köy karşınıza gelir.
   Köyler telefonlara değil mail adreslerine bağlanır.

 35. Yanıtla Tolga Nis 1,2017 17:58

  Merhaba android telefon kullaniyorum koyumu bir ios cihaza tasidim. Ios olan cihazi satiyorum. Clash of clans in ios tan tekrar baglanabilmesini engellemek istiyorum yardimci olur musunuz?

  • Yanıtla Osman Nis 1,2017 18:09

   Oyunun IOS ayarını kaldıramazsın sadece o cihazdan girilmesini engelleyebilirsin. Satacağın telefonun Game Center hesabından çıkış yap, oyunu cihazından sil ve cihazını fabrika ayarlarına sıfırla.

 36. Yanıtla caner Mar 20,2017 19:36

  merhaba
  ben android den ios a geçmek istiyorum ancak androideki hesabımı başka bir cihaza bağla dediğimde hesap zaten bağlı diyor ios a alamıyorum yardımcı olurmusunuz

 37. Yanıtla İsmail Mar 3,2017 23:32

  Meraba Ben Hesabını İos A Almak İstiyorum Ve Sonra İos Gittiğinde Yani İphoneyi Sarsam Tekrardan Android e Geçiş Yapabikirmiyim Yoksa 1 Kerwliginemi Mahsus Geçiş Yapmal

 38. Yanıtla Musa Mar 1,2017 21:55

  Ben androidden iosa köy geçirdim sonra ios dan yeniden başka bir iosa köy geçirmek istedim ama olmuyor ne yapmam gerekiyor

  • Yanıtla Osman Mar 5,2017 15:01

   Diğer IOS cihazında köyünün bağlı olduğu mail adresi ile oturum açarsan, köyün açılacaktır.

 39. Yanıtla Ismet Şub 24,2017 14:34

  Merhaba ben koyumu iosdan androide gecirmek istiyorum ama diyorki mevcut koy zaten baglandi baglanti sadece bir kez baglandi diyor ben yanlislikla hesap izilerinizi komtrol edin ayarlarindan clash of clansi kaldirdim shimdi bir androidde gmaili yazdim ve koyum gelmedi ne yapa bilirim shimdi iosdan oynuyorum ama androide gecirmek istiyorum

  • Yanıtla Osman Mar 5,2017 16:40

   Köy daha önce farklı bir mail adresi ile Android cihaza bağlanmış. O mail adres bilgilerine ihtiyacın var.
   IOS bilgilerinle Android hesabında giriş yaparak köyün geri gelmez.

 40. Yanıtla Abdullah Şub 21,2017 09:51

  İyi günler Osman bey ben daha önce arkadaşımla paylaştırdığım hesabı silmek istiyorum ama bunu yapamıyorum bana biraz yardımcı olu iseniz sevinirim.

  • Yanıtla Osman Mar 5,2017 17:12

   Öncelikle köyler kullanıcı tarafından silinemez. Köyün bağlı olduğu mail hesabını dondurmak ya da kapatmak istersen onu da mail ayarlarından yapman gerekmektedir.

 41. Yanıtla Yılmaz Şub 21,2017 00:40

  Merhabalar osman bey ben köyümü birinden almıştım uzun bi süre sorun yoktu daha sonra köyüme baglanan bir kişi oldu muhtemelen kodla baglanmış kalicı baglanti bu da hesap tamamen benim uzerime ve cihazin erisimini kapatsam da birsey degismiyor erisim de gorunmuyor da cihaz kodu hakkin da ne yapabilirim yardiminizi talep ediyorum

  • Yanıtla Osman Mar 5,2017 17:28

   Yukarıda güvenlik ile ilgili uzun bir yazımız var. Köy satın almadan önce bunlara ve sonrasında olabileceklere dikkat etmek gerekiyor.

 42. Yanıtla Mehmet Şub 20,2017 07:49

  Ben arkadasimdan clash of clans hesabi alicam onunki ios benimki android kod yolluyo banaa ben firiyorum diyoki yanlis girdin hatta yeni hesap bile kurduk olmadi baska bi yolu varmi hesallar arasi degisiklik gibi

 43. Yanıtla ynss07 Şub 19,2017 11:13

  Osman bey mrb.
  ben ios hesabımdaki köyü androide aktaramıyorum ve hatırladığım kadarıyla bahsettiğim hesap coc ile ilk ios da açıldı.
  karşılaştığım sorun şöyle, onay kodunu girdikten sonra android cihazın ekranına gelen yazı> ”Köyün üstüne yazılamaz” köyün zaten bu giriş yaptığın Google hesabına kalıcı olarak bağlı. köyün zaten ilerleme kaydetmiş olduğu için (4. seviye BB veya satın alım yapıldı) artık üstüne yazılamaz.

  yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler!!!

  • Yanıtla Osman Şub 19,2017 15:38

   Anlattığına göre Android cihazında da kayıtlı mevcut bir köy görünüyor.
   Şunu deneyebilirsin; Android cihazında açık köy varsa bağlantısını kes. Yeni bir Gmail hesabı oluştur ve Android cihazına kur. Diğer mail hesabını Android cihazından kaldır. (Kaldırdığın Mailin şifresini unutma! İleride lazım olabilir)
   Sonra IOS cihazındaki köyünü Android cihazındaki yeni mail hesabına taşıma işlemini başlat.

 44. Yanıtla Nasır Utlu Şub 14,2017 10:04

  Ben Gmail hesabıma yaptım başka cihaz aldım kurdum ordada yeni köy başladı eskisini getiremiyorum yardım

  • Yanıtla Osman Şub 19,2017 17:30

   Eski köyünü mail adresine bağladıysan, yeni cihazında da aynı mail adresi ile oturum açman yeterlidir. (Android)

 45. Yanıtla mevlüt Şub 6,2017 18:39

  ıphone kullandım andorid gectim sonra tekrar ıphone gecmek istedim bir kere cihaza baglanıyormuş şimdi nasıl oyunumu bulabılırım

 46. Yanıtla Qurbet Oca 31,2017 09:07

  Osman bey mereba ben eskiden oyunu Android e oynuyirdum oyuna gmaile bagladim koyum google game play bagli sonra iosa gecdim clash of clans indirdim bir az oynadim (koy binasi 4) sonra gecit yapmanin mumkun oldugunu oyrendim cihaz deyisdir yapiyorum cikan kodu iosda yaZiyorum hata veriyor(sen zaten game centere baglandin satin alma yapdin hesab ekleyemezsin) diye…. yardimci olursaniz sevinirim

  • Yanıtla Osman Şub 4,2017 16:56

   IOS cihazını fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra geçiş yapman mümkün olabilir.
   Android > IOS aktarımı için IOS cihazına yeni bir mail adresi vermen gerekecektir.

 47. Yanıtla Kerem Oca 23,2017 23:11

  Merhaba arkadaşlar ben kuzenimden çar aldım onda android var bende ios var eski cihaz ile yeni cihaza taşı yaptık şimdi çar bende o da hesabın e posta ile şifresini bilmiyor ben şimdi yeni apple kimligi açsam şuan ki çarım gider mi kuzenimden aldıgım çar gidermi yeni apple kimligi ile 1 tane daha çar kasmak istiyorum eski çarımın gitmesini istermiyorum lütfen yardım edin

  • Yanıtla Osman Oca 29,2017 15:40

   IOS veya Android üzerinde istediğiniz kadar hesap (Çar) kullanabilirsiniz. Her hesap ilgili köye bağlandıktan sonra bir sorun olmaz.

 48. Yanıtla Alı veli Oca 9,2017 14:04

  Bende android kulkaniyordum ios a geçtim 120 lv koy alamıyorum iosa

 49. Yanıtla Murat Ara 27,2016 08:35

  Öncelikle selamlar ben ios kullanıyordum androide geçtim ios cihazı sattim fakat oyunu adtoid üzerinden yukleyemiyorum icloud adresimi giriyorum yinede açmadı yardımcı olur musunuz

 50. Yanıtla Murat Ara 25,2016 14:12

  Ben andiroid hesaptan iosa geçtim bayadır da andiorid kullanmayınca hesabımı unuttum şimdi iosatan andiroide geçicem tekrar ama çarin kayıtlı olduğu gmail hesabımı hatırlamıorum çarı kurtarmanın bi şansi varmı ?

 51. Yanıtla ayfer Ara 15,2016 15:14

  bende şöyle bir sıkıntı var ben ios kullanıyorum android telefon aldım ona aktardım sonra satınca androidli telefonu clash telefonla birlikte gitti şimdi sattığım adamı bulamıyorum tekrar android telefona geçtim daha önce bağlı diye bağlayamıyorum nasıl çıkış yapıcam önceki bağlı androidden

  • Yanıtla Osman Ara 21,2016 21:43

   Köyünü Android cihazına hangi mail adresi ile bağladıysan, aynı mail adresi ile istediğin Android cihazdan tekrardan köyüne bağlanabilirsin.

 52. Yanıtla Fırat Ara 11,2016 12:30

  Game Center yok bende iOS 10 geldikten sonra köy alcam arkadaştan game centere bağlanın diyor

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

  

Yeni