Clash Of Clans Asker Seviyeleri ve Görevleri 3

askerler

Karakterler (Askerler)

Oyuna başladığınızda seçim yapabileceğiniz  temel asker birimleri vardır. Oyunun ilerleyen aşamalarında kara iksir ile üretilen Asker ve Kahraman gibi gelişmiş birimlere de ulaşabileceksiniz.

Askerlerin her birinin güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bu birimlerin özelliklerini öğrenmek sizin için oyunda büyük bir avantaj sağlayacaktır.


Barbar – Muhtemelen oyunun en agresif askeridir. Barınma alanı 1’dir. Saldırıda özel bir hedefi yoktur. En yakın hedefe saldırır. Eğitim maliyeti çok ucuzdur ama dayanıklılığı da yüksek değildir. Özellikle havan saldırılarında çabuk güç kaybederler.

barbar


Okçu – Ortalama dayanıklılığı (Hasar Puanı) vardır. Eğitim maliyeti barbarlara göre daha fazladır. Duvarların bir sıra arkasındaki binaları duvarları yıkmak zorunda kalmadan yok edebilir. Barınma alanı 1’dir. Havan saldırılarına karşı dayanıksızdır.

okcu


Goblin – Oyunun en hızlı askeridir (hızı 32’dir) ve ilk önceliği kaynaklar ve depolardır. Hızlı bir şekilde düşman ganimetini toplamanızı sağlarlar. Barınma alanı 1’dir. En yakın Kaynak Depolama veya Kaynaklara saldırır. Eğitim maliyetleri ucuzdur ama dayanıklılığı (Hasar Puanı) son derece düşüktür. O yüzden düşman savunmasını iyice azaltmadan Goblinleri göndermeyin ya da sadece kupa düşerken madenleri sömürmek için kullanın.

goblin


Dev – Çok hızlı olmasa da öncelikle savunmalara saldırması, güçlü ve dayanıklı olması açısından kendisini kullanışlı hale getirir. Barınma alanı 5’tir. Defans yapılarını ilk hedef alırlar. (duvar, okçu kuleleri, toplar, havan topları gibi) Saldırılarınızı öncelikle devler ile yapmanız düşman savunmasının onlara odaklanmasını sağlar ve böylece arkalarından nispeten daha zayıf ama saldırı gücü daha yüksek olan askerlerinizi gönderebilirsiniz (Okçular, sihirbazlar gibi)

dev


Duvar Yıkıcı – Adından da anlaşılacağı gibi duvarlara yönelir ve duvarları patlatarak kendini feda eder ve diğer askerlerinizin düşman köyüne geçişlerine kolaylık sağlar. Kendinize uygun stratejiye göre karar verip tüm ordunuzla saldırmadan önce yada saldırı sırasında da bırakabilirsiniz. Önden bir veya iki dev gönderip savunmayı oyalatırken, ardından duvar yıkıcıları göndermek daha mantıklıdır.

duvar-imha


Balon – Duvar yıkıcının balona binmiş halidir. Top, havan gibi savunmalar ona ateş edemese de hasar puanı çok yüksek değildir ve okçu kulesi, sihirbaz kulesi, hava savunması, havaya ayarlanmış X-Yayı gibi savunmalarla yok edilebilirler. Favori hedefleri savunmalardır. Barınma alanı 5’tir. Balondan aşağıya bomba atarak savunmalara saldırırlar. Şifacı, iyileştirme gücü balonda işe yaramaz.

balon


Sihirbaz – Yere veya havaya ateş topları fırlatır ve çok büyük hasarlar verebilir. Sadece bir kaç sihirbaz birlikte etkili olabilir. Hasar puanı çok yüksek değildir. Havan toplarından uzak tutmak gerekir. Barınma alanı 4’tür. En yakın hedeflere saldırır.

sihirbaz


Şifacı – Alan etkisi yaratarak kara birliklerinin savaş sırasında iyileşmelerini sağlar. Ordunuzda bulunması gereken bir askerdir. Hava savunmalarına karşı dayanıksızdır. En yakın hava savunmasını yok ettikten sonra kullanmak gerekir. Barınma alanı 14’tür. Hiç bir saldırı gücü yoktur. Şifacı klan kalenize bağış olarak geldi ise düşman tarafından köyünüze yapılan saldırılarda binaların ve varsa klan kalenizdeki diğer askerlerin tekrar güç kazanmasını sağlar. Bu sebeple savunmada çokta etkili değildir.

sifaci


Ejderha – Uçan en güçlü ve ateşli askerdir. Ağzından çıkan ateş gücü ile tüm hedeflere saldırı yapar. Verdiği hasarın fazla olması nedeniyle oldukça kullanışlıdır. Özellikle klan savaşlarında sıkça kullanılır. Barınma alanı 20’dir. Çevresindeki en yakın hedeflere saldırır. Şifacı iyileştirme gücünü ejderhada kullanamaz.

ejderha


PEKKA – Robot mu, samuray mı? Pekka’nın ne olduğunu kimse bilmez. Tek bilinen zırhlı bir bayan asker olduğudur. Hasar puanı en yüksek normal kışla askeridir Çok hızlı değildir fakat üstün gücüyle bu kaybını telafi eder. Yaylı Tuzaklar ağırlığından dolayı ona etki etmez. Barınma alanı 25’tir. Ortalama 45dk. Eğitim süresi vardır, üretilmesi biraz sabır ve iksir ister. Çevresindeki en yakın hedeflere saldırır.

pekka


Okçu Kraliçe – Yıkıcı bir güce sahip zarif bir avcıdır. Savunma yaparken bölgesindeki hedefleri uzaktan vurur. 5. seviyeden sonra kraliyet pelerinini kullanarak saldırılarda yaylım ateşi açar. Bu kısa süre içinde sağlığının bir kısmını yeniler ve yanına destek olarak okçu birlikleri çağırır. Ölümsüzdür. Savaşlarda yorgun düşer ve uyutularak iyileştirilir.

okcu-kralice


Barbar Kral – 7. seviye köy binasıyla gelen ilk kahramanımızdır. İlk üretim maliyeti 10.000 kara iksirdir. 7. seviye köy binasında kara iksir sondası olmadığı için sadece savaşarak kazanacağınız kara iksirler ile üretebilirsiniz. Savunma veya saldırı amaçlı kullanabilirsiniz. Öfke yeteneği 5. seviyeden sonra açılır ve bu sırada yanına destek olarak barbar birimlerini çağırır. Okçu kraliçe gibi ölümsüzdür. Savaşlarda yorgun düşer ve uyutularak iyileştirilir.

barbar-kral


Dalkavuk – Dalkavuklar, ucuz ve nispeten zayıf bir uçan birimidir. Kara iksirden üretilirler. Eldiven giymiş pençeleri ve garip görünümleri vardır. Görünüşün aksine elleriyle hiç bir şey yapmazlar. Ağızlarından tükürük bombası atarlar. Hava bombalarına ve tüm hava savunmalarına karşı dayanıksızdırlar.

dalkavuk

 

3 thoughts on “Clash Of Clans Asker Seviyeleri ve Görevleri

  1. Yanıtla ibrahim Nis 3,2017 00:10

    bana bi hile uydurun

  2. Yanıtla mehmetşansal Eyl 28,2015 10:03

    OSMAN abi nolur seni seviyorum 🙂 ama hileyi yaparsan cok mutlu olurum kuzenim benden sonra başladı bi haftada ejder acdı

Yorum Yazabilirsiniz

  

  

  

Yeni